Feliratok jelentek meg az iskolák előtt, így üzentek a tiltakozó tanároknak
Az utóbbi napokban több iskola tanárai is úgy döntöttek, polgári engedetlenség keretei között nem veszik fel a munkát egy-egy napig.
Az utóbbi napokban több iskola tanárai is úgy döntöttek, polgári engedetlenség keretei között nem veszik fel a munkát egy-egy napig.
Követik a kőbányai Szent László Gimnázium tanárainak példáját, a Kölcseyben is a kormány rendelete ellen tiltakoznak úgy, hogy ma nem tanítanak.
Tegyétek is ki minél több iskolára - kérte a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) az intézményeket.
Bár korábban a bíróság azt mondta, jogszerű a tanárok január 31-i sztrájkja, az ítélőtábla most megváltoztatta az elsőfokú bíróság végzését.
A hatalmas támogatottság miatt előre látható volt, hogy a hatalom mindent megtesz majd a hétfői figyelmeztető sztrájk megakadályozásáért - írta a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) Veszprém megyei elnöke.
Furcsa helyzetekben találták magukat azok a tanárok, akik részt vettek a hétfői sztrájkban. A pedagógus-szakszervezetek szerint a tankerületek most változatos módszerekkel állnak bosszút.
"Én nem értem, mit problémáztok" - nemcsak a pedagógus-szakszervezetek, iskolák vagy tanárok, hanem az összes, sztrájkkal foglalkozó oldal posztjai alatt feltűntek tegnap értetlenkedő, felháborodott kommentek. Most itt az elkerülhetetlen görbe tükör.
"A pedagógusfizetés valahol ott kellene legyen, ahol az orvosfizetés" - Péterfy Gergely, író is posztolt a mai tanártüntetés kapcsán.
A Facebookon üzent a hétfőn sztrájkoló pedagógusoknak az egyik legnépszerűbb meseíró is.
„Kérjük, hogy akinél a sztrájk miatt nincs tanítás, az lehetőség szerint inkább ne küldje iskolába gyermekét! Ahol szükséges, segítsünk egymásnak a gyermekfelügyeletben, például az egy osztályba járók szülei vigyázhatnak egymás gyerekeire” – írja a Szülői Hang Közösség. Arra kérik a szülőket, hogy támogassák a pedagógusok január 31-i figyelmeztető sztrájkját, szerintük ugyanis a közoktatásban válsághelyzet alakult ki.
Idén először nem az Eötvös Loránd Tudományegyetem került a HVG felsőoktatási rangsorának élére, hanem a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem.